Jak roztahovat

6. listopadu 2008 v 21:33 | Anoussvikis |  roztahováky
1)Správně propíchnuté ucho
Základem pro roztahování je dobře propíchnuté ucho. To znamená, že by dírka neměla být příliš dole nebo těsně u vnějšího okraje ucha, v takovém případě může dojít u větších průměrů k prasknutí nebo k protrhnutí lalůčku.

2)Způsoby roztahování
Roztahovat lze pomocí roztahováků,což doporučuji, nebo pomocí různých předmětů, např. tuhy do propisky, konce štětců, apod. Tento způsob je ale značně nehygienický a pomalý. Roztahovat lze také výměnou postupně větších a větších plugů či tunelů, musí se však brát ohled na to, že je to pro ucho více náročné. Takže pokud nebudete opatrní a trpěliví a do uší si narvete nějaký roztahováky s větším průměrem, může dojít k prasknutí.
3)Pomocí roztahováků
Ideální je použít roztahovák na dírku 1,2mm nebo 1,6mm(jazykovka). Dírka musí být před aplikací roztahováku dobře zahojená a vyčištěná.
Pro začátek doporučuji maximální průměr roztahováku do 3-4 milimetrů, to proto aby neznamenal pro ucho veliké zatížení a aby nevypadával. Je dobré, umytý roztahovák zafixovat gumičkami, které zabrání vypadávání, ale není to nutné. Gumičky lze obstarat v každém lepším železářství, jako těsnění :-) Také můžete roztahovák namazat např. vazelínou, krémem, framykoinem, atd. pro snadnější roztahování. Pozitivní vliv na rychlost roztahování má teplá voda a pára.
Velmi důležité je roztahování neuspěchat, protože hrozí přetrhání tkáně a dírce se pak jen těžko podaří zarůst.
4)Zarůstání
Obvykle bez problému zarostou dírky do 8-10mm. Ty nad 10mm nezarostou úplně, ale znám lidi, kterým zarostly úplně.
Vhodné je, nevytáhnout třeba 15mm naráz, ale opakovat postup roztahování směrem pozpátku :-) Prostě stačí jen vyměňovat roztahováky, tunely či plugy za menší a menší.
Můžete si samozřejmě nechat dírku chirurgickým zákrokem rozříznout a zašít, dělají to i některé piercingové salóny, ale po tomhle zákroku vám přirozeně zůstane velká jizva. Takže tuto možnost volí spíše majitelé dírek kolem 20mm, nebo ti, kterým dírka praskla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama